نامه ای به نوجوانان عزیز کشور        متن      پی دی اف 

...............................................................

بسم الله الرّحمن الرّحیم

نامه ای به برادرای نوجوان خودم

من حدود 100-150 مخاطب نوجوانان دارم که در طول این سالهایی که کار فرهنگی میکردم با این دوستان در شهرستانهای مختلف کشور آشنا شدم.

برای اینکه این پیام الگویی بشه برای سایر دوستان جوان طلبه و فعال فرهنگی دانشجو، این دلنوشته رو مینویسم:

"در احادیث داریم وقتی فرزند شما به سن 14 سالگی رسید او را وزیر خود قرار دهید یعنی با او مشورت کنید، نظرش رو بخواید، و در کارها بهش مسئولیت بدید.تا این نوجوان خودش رو یک مرد حساب کند."

 ما فعالین فرهنگی باید مواظب باشیم که نوجوانان را کودک حساب نکنیم و آنها را زیر بار غفلت فکری خود، له نکنیم.

دوستان نوجوان نیز باید توجه کنند که علت تمام توجه ما به شما این هست که دین از ما به عنوان جوانانی که باید راهبر دینی و راهنمایی دین مردم باشند خواسته است شما را تحویل بگیریم، به شما توجه کنیم چرا که شما آینده این کشور هستید، اگر این کشور آینده ای داشته باشد و این آینده دارای بازه 40 ساله باشد شما نوجوانان حتما مسئولین آینده هستید، پس مسئولیت ها را جدی بگیرید. ضمن اینکه البته تفریحات و هیجانات شما نباید فراموش شود.

 

ولی تنبلی و بی تفاوتی رو از زندگی خودتون دور کنید. به دیگران اثبات کنید که دین در مورد شما اشتباه نکرده است و شما میتونید در حد یک وزیر و یک مرد با قدرت فکر بالا، ظاهر بشید.

ان شاءا.. باز با شما نوجوونا، برادرای خودم، سخن‌هایی خواهم گفت.

 

من این پیام رو برای همه دوستان جوان خودم قرار میدم، دوستانی که برخی دانشجوهای نمونه دانشگاههای کشور هستند، برخی طلاب مدارس نمونه کشور و برخی در مراکز حساس نظامی و کشوری، تا همه بدونند شما نوجوانان اهمیتتان اصلا کم نیست.

 

پس شما هم ما رو ضایع نکنیدا و کاری نکنید که این جوانان بگن، محمدرضا در مورد نوجوونا اشتباه کردی.!

برادر کوچکتر شما محمدرضا مدرس